Hotline
Randevu Al

Hakkımızda

Merhaba! Ben Uzman Bütüncül Diyetisyen Cansu Yalçın.
Bütüncül demek; bir konuyu bütün yönleriyle ele alan demektir. Benim de konum "insan" olduğuna göre; insanı ruh, beden ve zihin olarak gözlemleyen, hatta daha da bütüne bakıp içinde bulunduğu Dünya, evren ve varoluş üzerinden de değerlendiren bir yaklaşımla, beslenme odaklı danışmanlık veriyorum. Ruh ve beden farkındalıkları için kişilere rehberlik ediyorum.
Özellikle kilo yönetimi, duygusal yeme bozuklukları, hamile beslenmesi, oto-immün ve bağırsak temelli hastalıklarda beslenme tedavisi konuları üzerine çalışıyorum.
Aynı zamanda meditasyon üreticisi ve uygulatıcısı, Theta Healing bilinçaltı dönüştürücü tekniğinin de uygulayıcısıyım.
 

 

Eğitim

Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden onur derecesi ile mezun olarak  lisans diplomasını aldı ve “Diyetisyen” ünvanını kazandı. Sonrasında yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak "Uzman Diyetisyen" ünvanını kazandı. Daha sonrasında ise aldığı "GAPS Practitioner" eğitimi sonrası bağırsak odaklı oluşan hastalıkların tedavisi üzerine uzmanlaştı ve "Uzman Klinik Diyetisyen" ünvanını aldı. Geleneksel Tıp, Ezoterik Öğretiler ve İbn-i Sina Tıbbı eğitimleri alarak, "Uzman Bütüncül Diyetisyen" olarak çalışmaya başladı.


Kariyer

2014-2016 yılları arasında özel bir sağlık merkezinde hamilelikte beslenme ve ağırlık yönetimi (kilo alma - verme) tedavisinde diyetisyen olarak çalıştı. 2016 yılı itibari ile Bağdat Caddesi'nde bulunan Dr. Birgül Altuntürk Kliniği'nde "Uzman Diyetisyen" olarak ağırlık yönetimi, obezite cerrahi beslenmesi, hamilelikte beslenme ve sporcu beslenmesi alanlarında çalıştı.

Aynı zamanda 2016 yılı itibari ile kendi muayenehanesini kurarak haftanın belirli günlerinde orada da hasta kabul etmeye başladı. 

2018 yılı itibari ile yine Bağdat Caddesi'nde bulunan Lifemed Tıp Merkezi'nde "Uzman Klinik Diyetisyen" olarak ağırlık denetimi, hamile beslenmesi, oto-immün hastalıklar, otizm tedavisi, gastrointestinal hastalıklar, duygusal yeme bozuklukları, sporcu beslenmesi gibi alanlarda Uzman Bütüncül Diyetisyen olarak çalışmaya başladı.

2020 yılında aldığı ThetaHealing uygulayıcılık eğitimi sonrası, yeme bozukluklarına sebep olan bilinçaltı kök inançların değiştirilmesi için ThetaHealing seansları yapmaya başladı.

2022 yılı itibari ile Dünya'yı gezmeye karar verip, danışanlarına sadece online olarak ruh ve beden odaklı danışmanlıklar vermeye başladı. Hala gezmeye ve keşfetmeye, aynı zamanda online olarak ruhsal ve bedensel farkındalık danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Uzun yıllar önce önce çıkmış olduğu kendi ruhsal yolculuğunda kazandığı donanımları da danışanlarına aktararak; ruh ve beden odaklı bir danışmanlık süreci sunmaktadır. İnstagram hesabı (@butunculdiyetisyen) birçok ücretli/ücretsiz çalışmalar, pasif ve dinamik meditasyonlar, eğitimler düzenleyerek; ihtiyacı olan kişilerin sadece bedensel olarak değil aynı zamanda ruhsal olarak da şifaya kavuşmasını hedeflemektedir.

Uzman Bütüncül Diyetisyen Cansu Yalçın, bedensel ve ruhsal olarak bütüncül sağlık odaklı tedaviler uygulamaktadır.

 


 
Sertifikalar/Kurslar
 • 06/2020 ThetaHealing Basic DNA + Advanced DNA - İstanbul
 • 03/2020 SATH - Yüksek Bilinç Okulu Ustalık Eğitimi - İzmir
 • 11/2019 Prof. Dr. Mohammad Yaghoubi ile İbn-i Sina Tıbbı - İzmir
 • 04/2017 GAPS Practitioner Certification Program - Antalya
 • 02/2017 Besin-İlaç Etkileşimleri (TDD Eğitimi) - Ankara
 • 03/2016 Karbonhidrat Sayımı Kursu - İstanbul
 • 10/2014 Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu - İstanbul
 • 10/2014 EASO – OMTF Course - İstanbul
 • 02/2014 Spor Diyetisyenliği Kursu - İstanbul
 • 02/2014 Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri Katılım Sertifikası - İstanbul
 • 07/2013 Summer Course Programme of Zoni Language Centers Miami - USA
 • 12/2012 3 Boyutta İş Dünyası Katılım Sertifikası -İstanbul

 


 
Dernekler/Kulüpler
 • Türkiye Diyetisyenler Derneği
 • İstek Vakfı
 • İstanbul Kürek Kulübü
Hakkımızda

Sağlıklı bir yaşam için, her yol tek bir adım ile başlar, bizimle büyük bir adım atın !