• Mar 18

  Çağın Hastalığı : Mükemmel Olmaya Çalışmak

  Çağın Hastalığı : Mükemmel Olmaya Çalışmak
  Bence çağımızın hastalığı oto-immün hastalıklar ya da obezite falan değil. İddia ediyorum ki çağımızın hastalığı “Mükemmel Olmaya Çalışmak”! Belki mükemmel olursa daha çok sevileceğini düşündüğünden, belki eksikliklerinden utandığından, belki ancak mükemmel olursa başarılı olabileceğini sandığından, belki ve en acısı da mükemmel olması gerektiği öğretildiği için mükemmel olmaya çalışır insan. Der... Devamý..
 • Mar 5

  Organik Bulaşık Makinesi Tableti - TARİF!

  Organik Bulaşık Makinesi Tableti - TARİF!
        Deterjanların içindeki kimyasalların zararlarıyla yüzleştiğimden beri, özellikle yediğim kabın onlarla iç içe olmasına son vermeliydim. O gün bu gündür kendi bulaşık makinesi deterjanımı kendim yapıyorum. (Çamaşır deterjanını da kendim yapıyorum gerçi ama o da başka bir posta kalsın 🙈) Organik Bulaşık Makinesi Tableti Malzemeler:  1 su bardağı Sodyum Karbonat (çamaşır sodası olarak ... Devamý..
 • Dec 24

  Ruh, Bedeni Nasıl Etkiler?

  Ruh, Bedeni Nasıl Etkiler?
  Yaklaşık 4-5 sene kadar önce; kendimle ilgili sorulacak çok fazla sorum, almam gereken çok fazla cevabım vardı. Aramam gerekiyordu. Aradım. Buldum da; ruhumu. Ruhu keşfettikçe başka sorular oluşmaya başladı. Mesleğim gereği gördüğüm yüzlerce hasta sayesinde, kişilerin özellikle kilo alma-verme süreçlerini çok iyi değerlendiriyordum. Beslenmeyi düzenlemek çok iyi sonuçlar doğuruyordu evet. Kişi kil... Devamý..
 • Nov 15

  Hastalıkların GERÇEK Nedenleri

  Hastalıkların GERÇEK Nedenleri
  Ağızımıza attığımız herhangi bir besin maddesi, 4 farklı aşamadan geçerek ömrünü tamamlar. Tüketilen bir öğünün sindirimi, midede 4-5 saatlik bir süreç geçirdikten sonra ince bağırsağa inerek tamamlanır. Buna “Birinci Aşama: Hazım ve Emilim” denir. Yemeğin cinsine, miktarına ve özelliğine göre birinci hazmın süresi 6-10 saate kadar uzayabilir. Birinci hazmı geçen besinler bağırsak mukozası ile... Devamý..